Rysunek Karoliny  Gajosz
To jest właśnie nasza szkoła,
Pani zawsze jest wesoła
Wszyscy chętnie zakładamy teczki
I wędrujemy na wspólne wycieczki.
Każdy w szkole uśmiechnięty
Mój kolega tylko spięty.
Pani zawsze nas rozbawi
Wszyscy na to są gotowi.
(Anetka Kowalska)

 

NASZE DNI, CIEKAWOSTKI, WYDARZENIA

ROK SZKOLNY 2002/03


* POCZĄTEK ROKU * ŚLUBOWANIE * DZIEŃ NAUCZYCIELA * ŚWIĘTA *DZIEŃ SENIORA* WIZYTA *SZKOLENIE *

 

Rozmiar: 19971 bajtów
Do szkoły wróciliśmy 2 września. W pamięci mieliśmy jeszcze wspaniałe przeżycia z wakacji. Część z nas była na kolonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Działalności Szkoły w Murzasihlu k. Zakopanego. Byli też tacy, co byli na kolonii na Słowacji, wielu z nas wyjechało do rodziny. Po wspaniałym wypoczynku nabraliśmy wiele sił do nowej pracy. Ostro zabraliśmy się do nauki, nie zapomnieliśmy jednak o zabawie. Tradycyjnie już zrobilićmy otrzęsiny dla czwartoklasistów a w DZIEŃ CHŁOPAKA bawiliśmy się setnie na dyskotece.
Było naprawdę wesoło!
(Na zdjęciu: Nasza kolonia w Dolinie Czarnego Stawu).

Rozmiar: 17526 bajtów Nie ominęły nas wielkie porządki - uczestniczyliśmy w "Sprzątaniu Świata" - no, na razie tylko na terenie naszych miejscowości. Nasi przedstawiciele uczestniczyli w sesji popularno naukowej na temat recyklingu w Milejowie.
25 września przyjęliśmy do naszego grona "nowy narybek" - świeżo upieczonych pierwszaków.
ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM UCZNIEM!
powtarzali z przejęciem za swoją panią - Jolantą Wójcik. Trzymamy za was kciuki !
Rozmiar: 12061 bajtów

 

 

14 pazdziernika podziękowaliśmy pieknie naszym nauczycielom za ich wspanialą pracę. Były kwiaty, życzenia, podziękowania.

 


Rozmiar: 29685 bajtów W listopadzie spędzaliśmy czas na wytężonej nauce. Za to w grudniu atrakcji ne brakowało. 6- grudnia zajechał do nas św. Mikołaj. Było wiele prezentów i radości. Potem, po wielu przygotowaniach i próbach zasiedliśmy do naszej tradycyjnej Szkolnej Wigilii. Od kilku lat spędzamy ostatni dzień nauki w roku w towarzystwie naszych przyjaciół, przy odświętnie zastawionym stole. Były jasełka, opłatek, wigilijne potrawy. Wigilję przygotowała pani Dorota Ryć przy pomocy rodziców.
Po świętach koleżanki i koledzy z klas IV - VI chodzili po wsi z "HERODAMI". Odtworzyliśmy starą, zapisaną w kronice naszej szkoły inscenizację. Zebrali na szkołę niezły grosz, a o poczęstunkach nie wspomniawszy!!! Rozmiar: 42604 bajtów

 


W styczniu z "JASEŁKAMI" i ""HERODAMI" uczestniczyliśmy w VIII przeglądzie teatralnym "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA" w Łęcznej. Przedstawienia bardzo się podobały, a my przywieźliśmy piękne puchary i dyplomy. "Jasełka" przygotowały panie Iwona Szuplewska i Dorota Ryć, a "Herody" - pani Marta Grudzień.
Rozmiar: 18367 bajtów

Potem były dni wytężonej nauki. Wiadomo - koniec stycznia to czas klasyfikacji. Warto było jednak trochę popracować - w końcu semestr nie wyszedł tak źle. Ciężką pracę wynagrodziły nam wspaniała zabawa choinkowa i ferie. W lutym było u nas zimowisko. Nie tylko na nim wypoczywaliśmy. Były też zajęcia. Pod kierunkiem pani Marianny Chmiel poznawaliśmy program "Praca MŁODOCIANYCH W RODZINNYCH GOSPODARSTWACH ROLNYCH". Wiadomo, że powinniśmy pomagać rodzicom w zajęciach gospodarskich - ale przy tym trzeba naprawdę uważać!!!

Po feriach wróciliśmy do szkoły. 12 lutego zaprosiliśmy nasze babcie i dziadków na DZIEŃ SENIORA. W inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem p. Barbary Mazur przypomnieliśmy im zabawy, w jakie bawili się w czasach, gdy byli dzićmi. Po złożeniu życzeń i wręczeniu przygotowanych przez nas upominków zaprosiliśmy ich na poczęstunek, przygotowany razem z naszymi mamusiami.


Rozmiar: 27088 bajtów

20 lutego na zaproszenie Stowarzyszenia Wspierania Działalności Szkoły naszą placówkę odwiedził Lubelski Kurator Oświaty Waldemar Godlewski. Szkoła bardzo mu się podobała, obiad też smakował. Podczas spotkania z Gronem Pedagogicznym zapoznał się z warunkami naszej pracy, jej celami i osiagnięciami. Bardzo wysoko ocenił naszą pracę, szczególnie na odcinku wykraczającym poza statutowe obowiązki szkoły. W spotkaniu uvczestniczyli: Przewodniczaca Rady Powiatu Łęczyńskiego Krystyna Wiśniewska oraz Wójt Gminy Milejów Tomasz Suryś. Spotkanie prowadziła Prezes Zarządu Stowarzyszenia Małgorzata Kita.


Rozmiar: 38774 bajtów

Od 24 lutego do 8 marca w naszej szkole trwał kurs dla dorosłych "Zakładanie i prowadzenie małych firm z użyciem komputera". Uczestniczyło w nim niemal 50 osób. Kursanci mogli zapoznać się z zasadami zakładania własnej firmy, jej prowadzenia i rachunkowości. Spędzili też kilkadziesiąt godzin przy komputerze, poznając jego tajniki. Kurs był w całości finansowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zyskiem dla szkoły są 4 zestawy komputerowe, które zakupione z funduszy Agencji dla potrzeb kursu, zostaną już w naszej szkole.


A co jeszcze planujemy w tym roku?*SZKOŁA * GRONO *KRONIKA * PRACA * OSIĄGNIĘCIA * ORGANIZACJE * PARAFIA * PRZYRODA * STOWARZYSZENIE * HISTORIA * OSP *

Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor: Wojciech Zgoliński. Strona przygotowana w rozdzielczości 800x600. ©2003 www.splan.republika.pl Ostatnia aktualizacja 2003-04-05.

DO WEJŚCIA TĘDY, PROSZĘ.