Rysunek Karolinki  Gajosz

 

 

 

Z CZEGO MOŻEMY BYĆ DUMNI ?


JESTEŚMY MAŁĄ SZKOŁĄ.
UCZESTNICZYMY JEDNAK CHĘTNIE W KONKURSACH
I ZAWODACH SPORTOWYCH W GMINIE, POWIECIE I WOJEWÓDZTWIE.
CZĘSTO PRZYWOZIMY NAGRODY I PUCHARY !

Rozmiar: 24263 bajtów

Z sukcesami uczestniczymy w zawodach sportowych - szczególnie w tenisa stołowego, w turniejach halowej piłki nożnej, w biegach przełajowych. Naszych sportowców przygotowuje pan Marcin Skrzypczak.

Rośnie nam też wielu aktorów, poetów i piosenkarzy. W ostatnich latach udało się zdobyć:

Rozmiar: 32865 bajtów

Bardzo dobrze przygotowujemy też przyszłych aktorów. Nasze trupy teatralne uczestniczą w festiwalach teatrzyków szkolnych i przywożą dyplomy i puchary.

Rozmiar: 58743 bajtów

Nasi uczniowie startują też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Np. w "Kangurze Matematycznym" Justyna Włodarczyk zajeła V miejsce, a Kamila Kubić - wyróżnienie w kategorii "Maluch" w 2002 r. Uczennice przygotowała pani Marianna Chmiel.

No i jeszcze - fragment z naszej kroniki, świadczący o tym, że nasza szkoła od dawna jest kuźnią talentów. W 1924 roku "..w czerwcu w Lublinie zorganizowana została wystawa robót ręcznych dzieci szkolnych z całego powiatu. Szkoła z Łańcuchowa wzięła w niej udział , wystawiając prace z działu introligatorskiego , lecz największe uznanie wzbudziły wykonane 2 stroje krakowskie (szczególnie gorseciki wyszyte paciorkami, cekinami) oraz teczka na papiery i listy wykonana z ciemno-zielonego sukna, wyhaftowana różowym jedwabiem. Wystawione prace zostały wyróżniły się orginalnością i wykonaniem. "


*SZKOŁA * GRONO * AKTUALNOŚCI* KRONIKA* PRACA * ORGANIZACJE * PARAFIA * PRZYRODA * STOWARZYSZENIE * HISTORIA * OSP *

Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor: Wojciech Zgoliński.Zdjęcia autora.
Strona przygotowana w rozdzielczości 800x600. ©2003 www.splan.republika.pl Ostatnia aktualizacja 2003-04-05.

DO WEJŚCIA TĘDY, PROSZĘ.